Кабінет Міністрів України вніс до парламенту Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення рівня корпоративного управління в акціонерних товариствах (реєстр. № 4534а від 22.08.2014).
Законопроект передбачає обов’язковий продаж акцій міноритарним акціонером на вимогу акціонера-власника 95 і більше відсотків акцій товариства. Право міноритарних акціонерів вимагати від контролюючого акціонера викупу в них акцій, що залишилися, за справедливою ціною (sell-out) розглядається у міжнародному законодавстві у нерозривному зв'язку із кореспондуючим правом витіснення (squeeze-out). Директивою 2004/25/ЄС Європейського Парламенту та Ради щодо пропозицій про поглинання (ч.2 ст.15 та ч.2 ст.16) передбачено як право обов'язкового викупу (sell-out) за справедливою ціною акцій міноритарних акціонерів, так і право обов'язкового продажу (squeeze-out).
Якщо закон буде прийнятий, власники дрібного пакету акцій отримають можливість продати належні їм цінні папери за ринковою вартістю, та позбавляться обов’язку нести витрати за послуги депозитарних установ. При цьому, застосування процедури обов’язкового продажу акцій міноритарним акціонером акціонеру – власнику 95 і більше відсотків акцій товариства, у разі прийняття загальними зборами акціонерного товариства рішення про застосування зазначеної процедури, буде направлено на дотримання паритету у захисті інтересів міноритаріїв і мажоритаріїв, оскільки статтями 68–69 Закону України «Про акціонерні товариства» визначена процедура обов'язкового викупу акцій акціонерним товариством на вимогу міноритарних власників акцій.